Titan Mini MVC üzerinde geliştirmelerim devam ediyor. Bu hafta içerisinde birkaç hatayı giderip çeşitli iyileştirmeler yaparak v1.0.2 versiyonunu github üzerinde yayınladım. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

https://github.com/tkaratug/titan-mvc

Şimdi kısaca yaptığım değişikliklerden ve eklentilerden bahsedeceğim.

1- Session plugini yüklendiğinde karşılaşılan 'Notice: A session had already been started - ignoring session_start()' hatası giderildi.

2- index.php 'de bulunan 'BASE_DIR' sabitine artık uygulamaya ait full URL verilmeyecek. Sadece uygulamanın kurulu olduğu dizinin girilmesi yeterli. Uygulama eğer root dizindeyse '/' şeklinde bırakabilirsiniz.

3- Routing işlemi biraz daha geliştirildi. Artık controller içerisindeki bir methoda da yönlendirme yapılabilir.

Örnek Routing:

'Ornek' => 'MyController/MyMethod'

4- Url Helper eklendi. Helper'ı sayfaya dahil edilerek, içerisinde yer alan fonksiyonları kullanabilirsiniz. Burada sizlerden gelen yorumlardan yola çıkarak, css, js ve imaj dosyalarının view içerisinde url belirtmeden çağrılabilmesini sağlayan fonksiyonlar yer alıyor. Ayrıca metin içerisindeki url ve mail kalıplarını bulup link formatına çeviren fonksiyonlar da eklendi.

5- Response Plugin eklendi. Plugin'i sayfaya dahil ederek header ve http status bilgilerini çekebilir ve bu bilgilere atama yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar fakat geliştirmeye devam edeceğim. Bu konuda görüşleriniz ve tavsiyeleriniz benim için önemli. Dolayısıyla lütfen olumlu/olumsuz eleştirilerinizi iletmekten çekinmeyin.