Titan Mini Framework için birkaç küçük düzeltme ve yapısal bir değişiklik yaparak v1.1.0 sürümünü yayınladım. Bu sürümde Url helperında bulunan request_scheme() methodunda karşılaşılan ve php versiyonundan kaynaklanan diğer bazı hatalar giderildi.

Soru-Cevap platformu üzerinden geribildirim yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu güncelleme ile gelen asıl önemli yenilik sayesinde; '/app/controllers' dizini içerisinde alt dizinler oluşturup birden fazla uygulama çalıştırmak mümkün oluyor. Örneğin projenizdeki yönetici paneline ve ön yüze ait controller'ları birbirinden ayırarak iki farklı dizin içerisinde toplayabilir ve varsayılan başlangıç sayfası olarak ön yüze ait dizin içerisindeki varsayılan controller'ı belirleyebilirsiniz. Zaten framework ilk kurulduğunda '/app/controllers' dizini içerisinde backend ve frontend olmak üzere 2 alt dizin daha bulunuyor. Böylece yönetici paneline ait controller'ları backend dizininde, ön yüze ait controller'ları frontend dizininde çalıştırabilirsiniz.

Uygulamanızı ilk çalıştırdığınızda yürütülecek olan varsayılan controller dizini ve dosyası,  '/app/config' dizininde bulunan config.php içerisinde belirlenir.
 

1- Varsayılan Controller Dizini

Varsayılan controller dizinini belirlemek için 'default_directory' elemanına dizin ismi girilmelidir;

'default_directory' => 'frontend'; // Uygulama açılış sayfası frontend dizininde aranacak.

Değer girilmemesi durumunda varsayılan controller dizini '/app/controllers' olacaktır.
 

2- Varsayılan Controller Dosyası

Varsayılan controllerı belirlemek için 'default_controller' elemanına controller ismi girilmelidir;

'default_controller' => 'Home'; // Uygulama açılış sayfası, belirlenen varsayılan dizin içerisindeki Home controllerı olarak belirleniyor.


v1.1.0 sürümü ile ilgili değişiklikleri aşağıdaki bağlantıdan github üzerinden inceleyebilirsiniz;
https://github.com/tkaratug/titan-mvc

Yeni sürüm ile birlikte dökümantasyon içeriği de güncellendi. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;
http://kilavuz.titanphp.com