Titan Mini Framework için, sizlerden gelen talepler doğrultusunda yeni özellikler ekleyip sürüm güncellemerine devam ediyorum. Yayınlanan bu yeni sürüm (v1.1.1), config dosyalarının yönetimi, Loader yükleyici sınıfının örneğinin oluşturulması, csrf saldırılarına karşı koruma ve hook sistemi gibi yenilikler barındırıyor.

v1.1.1 Sürümü ile gelendeğişikliklere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;
http://kilavuz.titanphp.com/surum_notlari.html

v1.1.0 Sürümünden v1.1.1 'e geçiş için gerekli adımları güncelleme rehberinden öğrenebilirsiniz;
http://kilavuz.titanphp.com/guncelleme_rehberi.html

- Öncelikle routing sisteminde, BASE_DIR sabitinden kaynaklanan hata giderildi. Frameworkü sunucularının root dizinine kurup hata alan arkadaşlar bu sürüme mutlaka geçmeliler.

- Debug helper içerisinde, database sorgularını debug etmeye yarayan fonksiyon, TitanDB'den önceki database kütüphanesine göre yapılandırılmıştı. Bu sürümde düzeltildi.

- Projelerinizde kullanacağınız 3rd party sınıf ve fonksiyonların içinden, frameworkün çekirdek plugin ve helperlarına erişim desteği geldi. Böylece Loader yükleyici sınıfının bir örneğini oluşturarak çekirdek plugin ve helperları, config dosyalarını, database kütüphanesini ve hook dosyalarını 3rd party sınıf ve fonksiyonlarınıza dahil edebilirsiniz. Kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için buradan kılavuz sayfasına erişebilirsiniz.

- CSRF saldırılarına karşı koruma desteği eklendi. Form helper ya da HTML formlarını kullanarak CSRF saldırılarına karşı token yöntemi ile koruma sağlayabilirsiniz. Kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için buradan kılavuz sayfasına erişebilirsiniz.

- Hook plugini ile, oluşturduğunuz sınıf ya da fonksiyonları, uygulamanızda istediğiniz yerde çalıştırabilirsiniz. Kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için buradan kılavuz sayfasına erişebilirsiniz.