Bir süredir geliştirmeye devam ettiğim Titan Framework v2 ile ilgili çalışmalarımı tamamladım ve github üzerinde ilk dağıtımı yayınladım. Bu kadar gecikmesinin sebebi kılavuz hazırlama aşamasının tahminimden uzun sürmesi oldu. Sonuç olarak ortaya daha modern bir framework ve derli toplu bir kılavuz çıktı.

Bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce Titan Mini Framework'ü yayınladığım zaman, bu kadar ilgi göreceğini ve kullanılacağını tahmin etmemiştim. Amacım nesne yönelimli programlama ve mvc yapısını öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olacak bir örnek sunmaktı. Sonraları gelen ilgi ve destek talepleri doğrultusunda bir soru-cevap platformu oluşturdum ve destek vermeye başladım. Framework ile ilgili en sık yapılan eleştiri, Codeigniter'a oldukça benzediği ve adeta light bir Codeigniter olduğu yönündeydi. Bu benzetmenin yapılma sebebi de model, view, plugin ve helper'ların sisteme dahil edilme şeklinin Codeigniter ile benzer oluşuydu. Sonuç olarak daha özgün ve modern yapıda yeni bir sürüm hazırlamaya karar verdim ve bugün kullanıma sunuyorum.

Titan Framework v2, modern php teknikleri kullanılarak geliştirilmiş, psr-4 autoloading standartını kullanan yeni ve yerli bir web çatısıdır. Kurulumu oldukça kolaydır ve ek ayar gerektirmez.

1) Sistem Gereksinimleri:

PHP 5.6 ve üzeri,
- PHP PDO eklentisi,
- Apache Mod Rewrite Modülü
 

2) Kurulum:

Terminal ya da komut satırına aşağıdaki komutu girerek kurulum yapabilirsiniz;

$ composer create-project tkaratug/titan2 myproject


3) Repository:

Framework'e github üzerinde aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

http://github.com/tkaratug/titan2


4) Dökümantasyon

Kullanım ile ilgili detaylı dökümantasyona aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

http://v2.titanphp.com/doc
 

5) Destek

v2 Sürümü için destek taleplerinizi soru-cevap platformu üzerinden iletebilirsiniz. Yeni talep oluştururken destek almak istediğiniz framework sürümünü seçebilirsiniz.